Owocówkowi szczęściarze

Classic_Seven_5Największym zainteresowaniem wśród gier typu jednoręki bandyta online, cieszą się klasyczne owocówki. Jest to gra z wykorzystaniem wirtualnej gry maszyny, która losowo dobiera konfiguracje różnych symboli, najczęściej owoców lub figur geometrycznych.
Zadaniem gracza jest ułożenie określonej liczby tych samych symboli w jednym rzędzie – pionowym, poziomym lub skośnym. Uruchomienie gry następuje poprzez kliknięcie w dźwignię, która powoduje mieszanie poszczególnych elementów w obrębie planszy.
W klasycznych, stacjonarnych owocówkach ostateczne ustawienie symboli jest przypadkowe, choć ważną kwestię na tej płaszczyźnie odgrywa siła, z jaką została uruchomiona wyrzutnia. W wersji wirtualnej istnieje możliwość dokonywania dodatkowych ruchów przed upływem określonego czasu.
Rozwiązanie to, poza dobrą zabawą, zapewnia możliwość weryfikacji własnych umiejętności sprawnościowych oraz spostrzegawczości i logicznej analizy. Wbrew pozorom gra ta wymaga sporego wysiłku intelektualnego, dzięki czemu w prosty i atrakcyjny sposób można połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.